מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

נולד סטיבן ויליאם הוקינג

6/01/2016
נולד סטיבן ויליאם הוקינג (הגדל)

ב-8 בינואר 1942 נולד סטיבן ויליאם הוקינג (Stephen William Hawking)

סטיבן ויליאם הוקינג הוא אסטרופיזיקאי ותאורטיקן שנולד בעיר אוקספורד באנגליה. בילדותו הוא היה תלמיד בעייתי ובגיל 12 הוא הוצא מבית הספר והוריו שכרו לו מורים פרטיים. לאחר שהתבגר פנה הוקינג ללימודי פיזיקה.

ב-1963 חלה הוקינג ב-ALS, הידועה גם כ"מחלת לו גריג" וגם בשמות "מחלת הנוירונים המוטוריים" או "שיתוק בשלד הצדי של השדרה". המחלה גורמת במשך הזמן לשיתוק מוחלט, אך איננה פוגעת בפעילות המוח. למרות מוגבלויותיו הפיזיות מרבה הוקינג לטייל בעולם. ב-2006 הוא ביקר בישראל (בפעם הרביעית) וברשות הפלסטינית ובמהלך ביקורו קיים מפגשים אחדים עם תלמידי תיכון ועם סטודנטים, והרצה באוניברסיטה העברית‏‏‏.

הוקינג חוקר את הנושאים של מקור היקום (קוסמוגוניה) ועתידו (קוסמולוגיה). חורים שחורים - גופים כה צפופים עד ששום דבר, גם לא אור, לא יכול להימלט מהם - עניינו אותו במיוחד כנושא למחקר. חידושו של הוקינג בנושא הוא שחורים שחורים יכולים גם להתנדף בתנאים מסוימים.

הוקינג הוא פיזיקאי מוכר, שהתפרסם לא רק בזכות עבודתו התאורטית, אלא גם בזכות ספרי המדע הפופולרי שכתב, תוכניות הטלוויזיה שבאו בעקבותיהם וכן בגלל סיפור חייו המרתק. הוקינג היה לאייקון תרבות המופיע בתוכניות טלוויזיה למרות תרומותיו לחקר הפיזיקה לא זכה הוקינג בפרס נובל, שכן הוא מוענק רק לגילויים שאוששו בניסיון או בתצפית, דבר נדיר יחסית בתחום מחקרו. בשנת 1988 זכה בפרס וולף.

דרג את הכתבהדירוג כתבה נולד סטיבן ויליאם הוקינג: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד