מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר חדש למרכז ארצי למורי הכימיה

16/05/2016 11:53:12
הגדל

ברוכים הבאים לאתר החדש!!

אנו מקווים שתמצאו אותו נוח לשימוש ותהנו משפע חומרי הלמידה המוצעים בו.

האתר נמצא בהרצה, יתכן שתתקלו בלינקים שבורים או בקבצים חסרים - נודה לכם מאוד אם תכתבו ותיידעו אותנו על כך.

ניתן ישירות לכתוב אל מנהלת האתר: שלי ליבנה

 

סרט הדרכה לשימוש באתר

 

מספר טיפים לשימוש באתר:

  1. האתר מלווה במנגנון חיפוש יעיל ומקיף. על מנת לחפש צמד מילים (או יותר) יש להשתמש בגרשיים לדוגמא על מנת למצוא דפים שבהם מופיע "קרח יבש" יש לשים את הביטוי עם גרשיים בחיפוש אחרת תקבלו גם תוצאות של קרח ויבש בנפרד.
  2. יש אפשרויות לדרג את הפעילויות באתר (בין 1 ל-5 כוכבים) - הדרוג יעזור לכלל המורים לדעת אילו פעילויות מומלצות במיוחד ואלו פחות. כמו כן, ניתן לכתוב תגובה לפעילויות אם ברצונכם להעיר, להאיר או לתת התרשמות אישית מהשימוש בפעילויות. אנא עשו שימוש באפשרויות אלה לטובת ציבור המורים כולו.
  3. חומרי הלמידה מחולקים לפי נושאי הלימוד בתכנית הלימודים המעודכנת על-ידי משרד החינוך (עם החלוקה ל-30% ו-70%). נושאי העל מחולקים לתת נושאים ובכל תת נושא קיימות קטגוריות לפי סוגי חומרי הלמידה: מצגות, ניסויי חקר והדגמות, דפי עבודה ומבחנים ועוד... (10 קטגוריות).
  4. במדור חומרי למידה, בחלק מנושאי העל קיים תת נושא נוסף בשם "כללי" ובו נמצאים כל חומרי הלמידה המתאימים לנושא בכללותו ולאו דוקא לאחד מתת הנושאים. לדוגמא הנושא "מבנה וקישור" מחולק למספר תת נושאים כמו "חומרים מולקולריים", "חומרי יוניים" ועוד. אך הלומדה "מבנה וקישור" מתאימה לנושא בכללותו ולכן תופיע תחת "כללי" - "פעילויות מתוקשבות אנימציות וסימולציות", ולא באחד מתתי הנושאים האחרים. כדאי בכל מקרה לחפש גם בכללי כי קיימות בו פעילויות נוספות המתאימות לנושא בכללותו.
  5. ב-טבלת מיפוי חומרי למידה רוכזו כל חומרי הלמידה לפי נושאים ממויינים לפי 10 הקטגוריות (מצגות, ניסויי חקר והדגמות, דפי עבודה ומבחנים וכו'). תוכלו להיעזר בה כדי למצוא את מבוקשכם במהירות.
  6. חומרי למידה בערבית שולבו בחומרי הלמידה במספר מקומות: באופן מרוכז תחת חומרי למידה - חומרי למידה בערבית, כאחת הקטגוריות בכל אחד מתתי הנושאים (רק אם קיימים חומרי לימוד בערבית עבור תת נושא זה)  וכן בטבלת מיפוי חומרי הלמידה (עמודה אחרונה). כמו כן, ניתן לבצע חיפוש לפי שם הפעילות בערבית. נשמח אם מורים מהמגזר יעזרו לנו להעשיר את האתר בחומרי לימוד בערבית.
דרג את הכתבהדירוג כתבה אתר חדש למרכז ארצי למורי הכימיה: כוכב 1
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
עבור לתוכן העמוד