המרכז הארצי למורי הכימיה

מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

מסע בין כימאים - הדור הבא

masa2

פרויקט הסרטונים לעידוד לימודי הכימיה, הוא פרי יוזמתה של ד"ר דורית טייטלבאום, מפמ"ר כימיה, במשרד החינוך, המזכירות הפדגוגית, אגף א' מדעים.

פיתוח הפרויקט מתבצע ביחד עם המורות המובילות לכימיה איריס שנער ואליה ישי ספרינצ'ק, ומנהלת המרכז הארצי למורי הכימיה ד"ר דבורה מרצ'ק.

פיתוח הפרויקט וביצועו באחריות המרכז הארצי למורי הכימיה.

  

בפרויקט המפמ"ר ״מסע בין כימאים - הדור הבא״ התלמידים יתוודעו באמצעות סרטונים לעשייה העכשווית בעולם ההייטק המבוסס על מקצוע הכימיה, באקדמיה ובתעשייה בארץ.

 

התלמידים יכירו כימאים מוכשרים ויצירתיים בסביבת העבודה שלהם והיבטים חדשניים ומעניינים של עבודתם. הם ייחשפו לצדדים האישיים והמקצועיים של כימאים, מהנדסי כימיה, מהנדסי חומרים מהנדסי מזון ועוד.

הסרטונים מוצעים גם לשימוש המורים כחלק מרצף ההוראה על מנת לגוון ולהעשיר את נושאי הלימוד, במטרה לקשור את נושאי הלימוד לעולם ההייטק בכימיה, האקדמיה והתעשייה בישראל ובעולם.

 

ככלל, הסרטונים מיועדים לציבור כולו: תלמידים, הורים, מנהלים, יועצים ואנשי חינוך אחרים. ניתן להשתמש בסרטונים לשיווק מגמת הכימיה לתלמידים המועמדים למגמה, כדי לבנות עם התלמידים תמונת עתיד המשקפת את תפקידה של הכימיה בהייטק, בתעשייה ובאקדמיה הישראלית. הסרטונים חושפים את שגרת היומיום בעבודת המחקר, את היצירתיות ואת החשיבה מחוץ לקופסא של כימאים, מהנדסי כימיה, מהנדסי חומרים ובעלי תפקידים הנעזרים בידע מתחום הכימיה בעבודתם היומיומית. .

עבור לתוכן העמוד