מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

הכנת קרם ידיים בבית אבות

27/08/2014
הכנת קרם ידיים בבית אבות (הגדל)

מרץ 2014 - קישור לסרטון וידאו המתעד את הפעילות

 

הפעילות אורגנה על-ידי דבורה ברוט במסגרת קורס מורים יזמים בפרויקט רוטשילד-ויצמן. היוזמה הכנת קרם ידיים עם קשישים, היתה במקור של המורה יהודית יפין, כחלק מלמידה משמעותית וכשירות למען הקהילה במסגרת לימודי כימיה בתיכון.

 

השנה זו הפעם השלישית בה החלטנו לצאת לבית אבות "נאות המושבה" בנס ציונה, ולהכין קרם ידיים עם הקשישים.התלמידים שלקחו חלק בפעילות הינם חלק מתלמידי ממגמת הכימיה, כיתה יא בביה"ס תיכון בן גוריון. ההכנות לפעילות בוצעו עם התלמידים וכללו ביצוע הניסוי במעבדה, למידת החומר התאורטי, הכנת קטעי נגינה מוזיקליים שליוו את הפעילות וארגון הציוד.

בהגיענו למקום, התלמידים התרגשו וחששו, אולם התחושות התפוגגו עם קבלת הסבר על המקום והאוכלוסייה על ידי הצוות הרפואי. התלמידים גילו עניין רב ושאלו שאלות.

לאחר מכן, התלמידים נחלקו לכ- 5 קבוצות. בכל קבוצה היו כ- 5 קשישים עם ארבעה תלמידים.התלמידים ליוו את הקשישים בכל הפעילות, הסבירו להם, חיבקו וליטפו אותם, דאגו שלא יכניסו חומרים לפה, שמרו שלא יקבלו כוויות מהכלים החמים לבסוף מרחו עליהם גם את התוצר הסופי - קרם הידיים.

 

אנו גאות מאד בתלמידים שלנו, ראינו אותם מלאי רגישות, אהבה ונתינה. אנו מאוד שמחות שהשתתפנו בפעילות זאת ונשמח להמשיך בה גם בעתיד.

צוות בית האבות ביקש להודות לתלמידים על ההתנדבות הנפלאה ושלח לביה"ס מכתב תודה מרגש.

צוות כימיה תיכון "בן גוריון" נס ציונה: מיכל שרמן נקש, דבורה ברוט ויוליה וולקוב (לבורנטית)

דרג את הכתבהדירוג כתבה הכנת קרם ידיים בבית אבות: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד