מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

נולד פרדריק הרשל

3/03/2015
נולד פרדריק הרשל (הגדל)
ב-7 למרץ1792  נולד פרדריק הרשל, Sir John Frederick William Herschel
 
סר ג'וֹן פְרֶדרִיק וִילְיַאם הֶרְשֶל, הברונט הראשון (Sir John Frederick William Herschel, 1st Baronet ‏), היה מתמטיקאי, אסטרונום, כימאי ומחלוצי הצילום. פרדריק הרשל היה בנו היחיד של האסטרונום ויליאם הרשל ובעצמו אב ל-12 ילדים.
ב-1816 החל הרשל לעסוק באסטרונומיה ובנה טלסקופ מחזיר אור שקוטר המראה שלו היה כ-45 ס"מ ואורך המוקד שלו כ-6 מטר. הרשל המשיך את המחקר של אביו, ויליאם הרשל , על כוכבים כפולים , צבירי כוכבים וערפיליות . על ידי השוואה בין הרשימות של אביו לתצפיות שערך, גילה הרשל שכמה מגרמי שמים אינם נייחים.
במטרה לקטלג את כל הגופים השמימיים כפי שהם נראים בשמי חצי הכדור הדרומי, החליט הרשל ב-1833 לעבור זמנית לדרום אפריקה. דבר זה אמור היה להרחיב ולהשלים את המיזם אותו החל אביו לקטלג את הגופים השמימיים בשמי הצפון.
הרשל תרם כמה חידושים חשובים לטכנולוגיית הצילום. הוא היה מיודד עם אחד מאבות הצילום, ויליאם הנרי פוקס טלבוט , פעם, בעת שהמתין לביקורו של טלבוט הצליח, הרשל, שהיה חולה באותו הזמן, להמציא לבדו בתוך ימים ספורים שיטות צילום עצמאיות.‏‏‏
הרשל גילה עוד ב-1819 שנתרן תיוסולפט הוא ממס של כסף הליד, וב-1839 הוא הבין שניתן בעזרתו לשטוף את גבישי הליד הכסף שטרם נחשפו לאור ולקבע את התמונה.
2S2O32− + AgBr → [Ag(S2O3)2]3− + Br
הרשל אחראי גם לכמה ממושגי הצילום כגון “photography” , “negative”  ו- . "positive”
דרג את הכתבהדירוג כתבה נולד פרדריק הרשל: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד