מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

נולד ואלדו סימון (Waldo Lonsbury Semon)

7/10/2015
נולד ואלדו סימון (Waldo Lonsbury Semon) (הגדל)

ב-10 בספטמבר 1898 נולד ואלדו סימון ( Waldo Lonsbury Semon )

ואלדו סימון היה ממציא אמריקאי שלזכותו רשומות מספר המצאות שימושיות. הוא נולד במשפחה שההיסטוריה שלה שלובה בזו של אמריקה. אביו היה מהנדס שעסק במיזמים בכל אמריקה, ואבי סבו הגיע למערב ארצות הברית בזמן בהלת הזהב .

מגיל צעיר מאוד הוקסם סימון ממדע וכבר בגיל תשע הרכיב סוללה ופעמון חשמלי וניסה להטעין סוללה מרוקנת בעזרת מסילת הרכבת החשמלית. כאשר התבגר, נרשם סימון ללימודי הנדסה כימית באוניברסיטת ויסקונסין

למרות שלא היה מדינאי דגול או רופא שהציל מאות חיים, הייתה לפעילותו של סימון השפעה רבה על חיי כל בני האדם. לזכותו נרשמו 115 פטנטים אמריקאים ו-100 פטנטים בינלאומיים נוספים. הוא ידוע בעיקר מכיוון שפיתח שיטה שאיפשרה להפוך את ה פוליויניל כלוריד PVC Polyvinyl Chloride לחומר נגיש.

פוליוויניל כלורידי התגלה במקרה לפחות פעמיים ב- מאה ה-19 , ומאז ניסו חוקרים רבים לרתום אותו לשימוש מסחרי אולם נתקלו בקשיים בעיבוד החומר הפריך והשביר. סימון היה זה שבשנת 1926 פיתח שיטה להגמשת החומר על ידי ערבובו עם תוספים שונים. PVC משמש לייצור מגוון מוצרים: ציפויים פנימיים וחיצוניים לבניינים, כרטיסים ככרטיסי אשראי או תחבורה ציבורית , מסגרות לחלונות, תקליטים (מכאן השם "תקליטי ויניל"), צינורות, אביזרי אינסטלציה ועוד. ניתן לרכך PVC באמצעות הוספת חומרים מגמישים כגון פתלאטים. בצורתו הרכה משמש ה־ PVC לייצור בדים, ריפודים, צינורות גמישים, ציפוי רצפות, בידוד לחוטי חשמל , ציפויים לגגות, ניילון נצמד ועוד.
דרג את הכתבהדירוג כתבה נולד ואלדו סימון (Waldo Lonsbury Semon): 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד