מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

הישג לתלמידי הכימיה מישראל באולימפיאדה בתיאלנד

18/07/2017 13:28:25
הישג לתלמידי הכימיה מישראל באולימפיאדה בתיאלנד (הגדל)

המשלחת מישראל שמנתה את התלמידים רון סולן, רינה סבוסטיאנוב, בן פילארסקי ואופיר שמול, חזרה לישראל עם  מדליית כסף ושתי מדליות ארד - הישג מרשים ומכובד. חברי המשלחת נבחרים מדי שנה מתוך אלפי תלמידים המשתתפים בכימיאדה – תחרות הכימיה הארצית לתלמידי תיכון. הם  למדו והתכוננו במשך שנה שלמה להשתתפות באולימפיאדה בפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון בחסות משרד החינוך.

 

במדליית הכסף זכה רון סולן, תלמידם של דינה ריינס ועומר חורש בתיכון ראשונים הרצליה. במדליות הארד זכו רינה סבוסטיאנוב, תלמידתה של מיכל קאופמן במקיף ג' אשדוד ואופיר שמול, תלמידו של ד"ר גיא אשכנזי בתיכון ישראלי למדעים ואמנויות ירושלים. חבר המשלחת הרביעי הוא בן פילארסקי, תלמיד של מירית קרמר בבית ספר מקיף על שם רבין בקרית ים.  שלושת הזוכים כבר זכו בעבר באולימפיאדות הבינלאומיות בכימיה – רון סולן זכה בשנה שעברה במדליית כסף באולימפיאדה הבינלאומית והשנה במדליית זהב באולימפיאדת מנדלייב, שהיא אולימפיאדה יוקרתית שבה משתתפים מתמודדים מכל רחבי אסיה וממזרח אירופה. רינה סבוסטיאנוב זכתה במדליית ארד באולימפיאדה הבינלאומית של 2016 ואופיר שמול זכה בארד באולימפיאדת מנדלייב השנה.

 

התחרות בתאילנד התחלקה לשניים: בתחילה התלמידים עוברים מבחן תאורטי בכימיה של חמש שעות, לאחר מכן, מבחן מעשי במעבדה - הפקת תרופה מתוך תמיסה בלתי ידועה.

 

ראש התכנית, פרופ' זאב גרוס מהפקולטה לכימיה ע"ש שוליך, מסביר כי ההישגים המרשימים של המתמודדים הישראלים באולימפיאדות הכימיה מושתתים על הכנה נרחבת ומעמיקה בהיבטים התיאורטיים והמעשיים. עניין מורכב זה מתבצע על ידי המאמנת הראשית של התכנית ד"ר איזנה ניגל-אטינגר, הנעזרת לשם כך במהנדסות המעבדה אמה גרץ וגבריאלה הלוי ובגב' מירה כץ, האמונה על הניהול הלוגיסטי. במאמץ נרחב זה שותפים חברי סגל ודוקטורנטים – כולם מהפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון.

 

בתמונה, מימין לשמאל: פרופ' זאב גרוס - ראש המשלחת, אופיר שמול, רינה סבוסטיאנוב, בן פילארסקי, רון סולן והמאמנת ד"ר איזנה ניגל-אטינגר. באדיבות דוברות הטכניון

דרג את הכתבהדירוג כתבה הישג לתלמידי הכימיה מישראל באולימפיאדה בתיאלנד: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד