מרכז ארצי למורי הכימיה - עמוד הבית

אתר נגיש חיפושדלג על חיפוש
Bannersדלג על Banners
חיפושדלג על חיפוש
סגירה
תוכן העמודדלג על תוכן העמוד

מידעון חודשים מרץ-אפריל 2020

14/05/2020 14:55:37


 

גורמים רבים מאפשרים למידה מרחוק בימי הקורונה. הפיקוח על הכימיה בשיתוף קהילות מורי הכימיה והמרכז הארצי פרסמו   מכתב   ובו מפורטות האפשרויות הרבות.
הכימיה בימי קורונה

 

מה עוד?
 • שיעורים מקוונים ששודרו במסגרת צו 8 חינוכי 2020
   
 • איך ללמד עם  ZOOM    -   קישור לשיעור       שהעבירה פרופ רון בלונדר למרצים במכון ויצמן לעזור להם ללד בעזרת מערכת למידה מרחוק קישור למצגת  של רון.
   
 • קורס פט"ל כימיה לתלמידי הכימיה     הכולל מאגר של חומרים ופעילויות. פט"ל  היא   סביבה מתוקשבת להוראת הכימיה שמפותחת בקבוצת הכימיה במכון ויצמן ונועדה לתת מענה מותאם אישי למורי הכימיה   בקשה לפתיחת קורס בפטל כימיה           כמו כן תוכלו להיעזר   בסרט ההדרכה   שהכינה חלי בוכריס על סביבת פטל.
   
 • בחן את עצמך     בתוך הקורס   "כימיה אתכם כל הזמן"  שנפתח באתר פטל כימיה, הכנו יחידת הוראה להכנה לבגרות. היחידה כוללת שאלון דיאגנוסטי " בחן את עצמך " המאפשר לתלמידים לבחון את מידת ההבנה שלהם במושגים הקשורים לתכנית הלימודים. לתלמידים המסיימים לענות על השאלון הדיאגנוסטי מוצעים מבחנים נוספים לתרגול לפני בגרות.   מורים שאינם מעוניינים להרשם לפטל עם התלמידים  יכולים להעביר לתלמידיהם   קישור להרשמה עצמית ,
  שימו לב- הקישור מיועד אך ורק למורים שאינם רשומים בעצמם לפטל.
   
 • האתר של כימיה ברשת      -    נפתח לשימוש כלל מורי הכימיה. האתר מכיל מצגות בנושאי הלימוד בכימיה המיועדות ללמידה עצמית של התלמידים   .
   
 • באתר מכון דוידסון לחינוך מדעי     קישור לרשימת הפעילויות של ה -VOD  מדעי לכימיה חט"ע, המסודרות ע"פ נושאי הלימוד.

 

 

ועוד ברוח התקופה, נפרסם מידי פעם מאמרי העשרה בנושא הוירוס הקורונה המשבש את חיי השגרה שלנו.

והפעם כל מה שרציתם לדעת על המספרים שמאחורי הוירוס.  

במעבדתו של פרופ. רון מילוא ממכון ויצמן למדע ריכזו מידע ממאות מחקרים שנערכו ברחבי העולם על הנגיף והמגיפה בצורה כמותית   .

 

מדעני מכון ויצמן עושים סדר: כל מה שידוע לנו על וירוס הקורונה

 

צוות המרכז הארצי למורי הכימיה


עבור לתוכן העמוד